Festivalprogramma

Yiddish Waves speelt zich af op verschillende plekken in en rond en oude joodse stadsgedeelte van Leeuwarden. De concerten zijn meestal in de sfeervolle concertzaal van de Westerkerk (voormalig poppodium Romein) en de workshops en activiteiten vooral in Tresoar. Kijk voor de exacte locatie bij het betreffende onderdeel. Kaarten zijn te verkrijgen via de ticketshop van LF2018.

Programmaoverzicht

 

Donderdag 1 maart 

19:30 – 21:00  Openingsconcert en première Karavanserai met Lucette van den Berg Kamal Hors, Anass Habib, Modar Salameh en Gregor Schaefer

Vrijdag 2 maart 

10:30 – 12:00 Workshop ‘Zing Jiddisch met mij’ door Efim Chorny & Susan Ghergus (Moldavië)
12:00 – 13:00 Lunchconcert Trio C tot de Derde (NL)
15:00 – 16:30 Rondleiding Fuks Collectie
 door Uzi Hagai
13:00 – 14:00 Di Shmues-krays door Salomon en Paulette Bielasiak (Parijs/ Frankrijk)
14:00 – 16:00 Jiddisch voor Goochemerds & Schlemielen! door Ruben Verhasselt (NL)
16:15 – 17:15  Mazzel en broche voor de hele Misjpoge! door Carla da Silva
19:00 – 20:15 Concert  ‘Alpen klezmer’ to the Sea door Andrea Pancur en Bartek Stanczyk (DU/Polen)
20:45 – 22:15 Concert – binnenkort bekend

Zaterdag 3 maart

10:00 – 12:30 Koorrepetitie Friesland zing Jiddisch door Polina Shepherd (Wit Rusland/ UK)
11:00 – 12:30 Rondleiding Fuks Collectie door Uzi Hagai
10:00 – 12:30 Jiddische zangworkshop door Andrea Pancur (DU) en Bartek Stanczyk (Polen, accordeon)
10:00 – 12:30 Klezmer workshop door Merlin Shepherd (UK)
10:00 – 12:00 Kinder-klezmer workshop door Bert Vos
11:30 – 12:30 Di Shmues-krays door Salomon en Paulette Bielasiak (Parijs/ Frankrijk)
12:30 – 13:30 Jiddische Verhalen door Fajga Szmulewicz
14:00 – 15:30 Jiddisch voor Goochemerds & Schlemielen! door Ruben Verhasselt
13:30 – 16:30 Straattheater a la Fiddler on the roof door studenten van de Podium Academie Twente
13:30 – 16:30 Rondleidingen in Joodse Stadsgedeelte door gidsen Historisch Centrum Leeuwarden
13:30 – 16:30 Huiskamerconcerten in Joodse Stadsgedeelte door Klezmer & Co, New Klez Collectif, Syn Tact ensemble, Marie Hoogendam en Riemer den Ouden
15:00 – 16:30 Roadshow ‘Muziek uit het Yivo archief’ door Lorin Sklamberg
19:00 – 20:15 Concert Five Yiddish Waves door Efim Chorny & Suzanne Ghergus (Moldavië)
20:45 – 10:15 Concert Muzsikas (Hongarije)

Zondag 4 maart

10:30 – 12:00 Workshop ‘Zing Jiddisch met mij’door Efim Chorny & Susan Ghergus (Moldavië)
12:00 – 13:00 Di Shmues-krays door Salomon en Paulette Bielasiak (Parijs/ Frankrijk)
12:00 – 13:15 Concert Shtetl Band Amsterdam met familievoorstelling
13:45 – 15:00 Concert Dutch Yiddish Divas and Stichting Jiddisj door Lucette van den Berg en Rolinha Kross
15:30 – 17:00 Concert Sklamberg & the Sheperds door Polina en Merlin Shepherd en Lorin Sklamberg